THANK YOU TO ALL FTC TEAM REGISTERED IN THE FIRST TECH CHALLENGE ROMANIA COMPETITION
Competiții oficiale organizate de echipe:
League Meets - Nov 2023 Mar 2024 pe tot teritoriul României (intr-un regulament extins se vor prezenta detalii despre organizare)
Competiții oficiale organizate de Natie Prin Educație:
Turneul Ligii #1 - 26-28 ian 2024 BUCUREȘTI, Cladirea Oslo (se participa prin avansare automata din MeetsLeague)
Turneul Ligii #2 - 9-11 febr. 2024 CLUJ, Cluj Innovation Park, Cladirea CREIC (se participa prin avansare automata din MeetsLeague)
Turneul Ligii #3 - 23-25 febr. 2024 ARAD, Sala Polivalenta (se participa prin avansare automata din MeetsLeague)
Turneul Ligii #4 - 8-10 mart. 2024 IASI, Centrul de Evenimente AGORA (se participa prin avansare automata din MeetsLeague)
Campionatul Național 22-24 mart. 2024 IASI, Centrul de Evenimente AGORA - se participa pe baza criteriilor de avansare din Turneele de Liga
Nationala 2024 |
Nr. |
Team ID. |
Team No. |
Team Name |
Institution |
City |
1 |
RO_001 |
14278 |
Xeo |
Colegiul National Horea Closca si Crisan |
Alba Iulia |
2 |
RO_007 |
16000 |
Gear Maniacs |
Colegiul Național "Samuel von Brukenthal", Sibiu |
Sibiu |
3 |
RO_016 |
19117 |
Robo-Sapiens |
CN Spiru Haret |
Bucuresti |
4 |
RO_017 |
19055 |
TITANS |
Colegiul Național GHEORGHE LAZAR |
București |
5 |
RO_020 |
21455 |
RoSophia |
Centrul Județean de Excelență Galați |
Galați |
6 |
RO_022 |
24308 |
EchoPulse |
Colegiul National "Ferdinand" I |
Bacau |
7 |
RO_023 |
16166 |
WATT's UP |
CN Dinicu Golescu |
Campulung Arges |
8 |
RO_025 |
19056 |
PrimeTech |
Liceul de Informatica Tiberiu Popoviciu |
Cluj Napoca |
9 |
RO_026 |
19079 |
Phoenix |
Liceul Teoretic Avram Iancu |
Cluj Napoca |
10 |
RO_031 |
12560 |
Soft Hoarders |
CN Frații Buzești |
Craiova |
11 |
RO_037 |
19234 |
ByteForce |
Colegiul Național „Vasile Alecsandri” |
Galați |
12 |
RO_038 |
15975 |
RobotX Hunedoara |
Liceul Teoretic Traian Lalescu |
Hunedoara |
13 |
RO_040 |
19139 |
SNAKE TECH |
CN Petru Rares |
Piatra Neamt |
14 |
RO_041 |
19141 |
BraveBots |
CN "Mihai Viteazul" |
Ploiesti |
15 |
RO_042 |
19067 |
Bionic Royals |
Colegiul National Mircea cel Batran |
Ramnicu Valcea |
16 |
RO_044 |
20972 |
VOLTA CIRCUITS |
Colegiul Național „Petru Rareş” |
Suceava |
17 |
RO_058 |
21087 |
Velocity Red |
Colegiul National Gheorghe Munteanu Murgoci |
Braila |
18 |
RO_060 |
19105 |
DecebalTech |
Colegiul Național „Decebal” |
Deva |
19 |
RO_064 |
19115 |
B-Robo |
Liceul Tehnologic Ion I.C. Bratianu |
Satu Mare |
20 |
RO_074 |
17861 |
CSH |
Colegiul Național Pedagogic ,,Carmen Sylva” |
Timisoara |
21 |
RO_077 |
14270 |
Quantum Robotics |
Liceul Teoretic International de Informatica Bucuresti |
Bucuresti |
22 |
RO_082 |
19043 |
CyLiis |
Liceul Teoretic de Informatica Grigore Moisil |
Iasi |
23 |
RO_084 |
19049 |
High Five |
Colegiul Național „Ion C. Brătianu” |
Pitești |
24 |
RO_085 |
22998 |
CYB3RG0DS |
CN de Informatica |
Piatra Neamt |
25 |
RO_086 |
25225 |
Afton Robotics |
Liceul Teoretic |
Hațeg |
26 |
RO_087 |
19121 |
Tea-Borgs |
CN Tudor Vladimirescu |
Targu Jiu |
27 |
RO_100 |
15966 |
ESENTZA REVOLUTION |
Colegiul National Petru Rares |
Beclean |
28 |
RO_104 |
17844 |
RUBIX |
CN Inochentie Micu Clain |
Blaj |
29 |
RO_105 |
17860 |
HELIX |
CN Nicolae Balcescu / BJPI |
Braila |
30 |
RO_106 |
19099 |
H-tech |
CN Ion Creanga |
Bucuresti |
31 |
RO_118 |
17875 |
Code_Warriors |
Liceul Teoretic „Roth - Oberth” |
Mediaș |
32 |
RO_119 |
17713 |
Delta Force |
Liceul National de Informatica Arad |
Arad |
33 |
RO_120 |
17962 |
Ro2D2 |
Colegiul Național Mihai VIteazul |
Ploiesti |
34 |
RO_121 |
19047 |
RavenTech_HD |
Liceul Teoretic ”Traian Lalescu” |
Hunedoara |
35 |
RO_122 |
19109 |
RaSky |
CN Elena Cuza |
Craiova |
36 |
RO_123 |
19083 |
NORTH EAST DYNAMICS |
Liceul Regina Maria |
Dorohoi |
37 |
RO_126 |
18160 |
4D-ROBOTICS |
Colegiul National Alexandru Odobescu |
Pitești |
38 |
RO_128 |
23203 |
Light Bulb Robotics |
Colegiul National Alexandru Odobescu |
Pitesti |
39 |
RO_129 |
23220 |
Space Otters |
Liceul Teoretic “Ion Cantacuzino” |
Pitești |
40 |
RO_130 |
20043 |
SNGine |
Colegiul Scoala Nationala de Gaz |
Medias |
41 |
RO_137 |
19120 |
AlphaBit |
Colegiul National Mihai Eminescu |
Petroșani |
42 |
RO_139 |
15972 |
TehnoZ |
Colegiul Național „Zinca Golescu” |
Pitești |
43 |
RO_140 |
15993 |
infO(1)Robotics |
CN Ion Luca Caragiale |
Ploiesti |
44 |
RO_141 |
19061 |
Boogeybots |
CN Alexandru Vlahuța |
Ramnicu Sarat |
45 |
RO_142 |
19088 |
BroBots |
CN Alexandru Lahovari |
Ramnicu Valcea |
46 |
RO_143 |
21028 |
The Eagles |
Colegiul Național Roman Vodă |
Roman |
47 |
RO_155 |
19131 |
Evolution |
Colegiul Național Mihai Viteazul |
Slobozia |
48 |
RO_158 |
19068 |
ABSO-Tech |
LICEUL TEORETIC PETRU MAIOR |
Gherla |
49 |
RO_159 |
22586 |
CNapSys |
Colegiul National Silvania |
ZALAU |
50 |
RO_160 |
19066 |
AICitizens |
CN Alexandru Ioan Cuza |
Focșani |
51 |
RO_175 |
19101 |
Tech-X |
Colegiul National Dragos Voda |
Sighetu Marmatiei |
52 |
RO_181 |
19098 |
EasternFoxes |
CN Ion Luca Caragiale |
Ploiesti |
53 |
RO_182 |
19044 |
PEPPERS |
Liceul Teoretic de Informatică Grigore Moisil |
Iasi |
54 |
RO_184 |
23161 |
CyberLIS76 |
Liceul Teoretic Ioan Slavici |
Panciu |
55 |
RO_186 |
19091 |
The_Resistance |
Liceul Teoretic „Roth - Oberth” |
Mediaș |
56 |
RO_188 |
19257 |
UNPLUGGED |
Liceul Teoretic Nikolaus Lenau |
Timisoara |
57 |
RO_190 |
24478 |
EngiNeerds |
Colegiul Național "Radu Greceanu" |
Slatina |
58 |
RO_192 |
20732 |
Atlas.CNB |
Colegiul National Banatean |
Timisoara |
59 |
RO_194 |
24033 |
Alphatronic |
Transylvania College | The Cambridge International School in Cluj |
Cluj Napoca |
60 |
RO_197 |
20265 |
Heart of RoBots |
Colegiul National B.P. Hasdeu |
Buzau |
(live/stats)
193 Romanian registered teams + 7 International teams
Subscribe to our newsletter→
Turneu Liga #1 BUC |
Nr. |
Team ID. |
Team No. |
Team Name |
Institution |
City |
Regional |
1 |
RO_008 |
19103 |
KronBot |
Colegiul National de Informatica |
Brasov |
Turneu Liga #1 BUC |
2 |
RO_011 |
21050 |
MasterMinds |
Colegiul National Cantemir Voda |
Bucuresti |
Turneu Liga #1 BUC |
3 |
RO_012 |
22226 |
Renaissance Robotics |
Colegiul National Onicescu |
Bucuresti |
Turneu Liga #1 BUC |
4 |
RO_013 |
15991 |
GAMMA |
Colegiul National Sfantul Sava |
București |
Turneu Liga #1 BUC |
5 |
RO_015 |
15989 |
RoboTitans |
Colegiul National Sfantul Sava |
Bucuresti |
Turneu Liga #1 BUC |
6 |
RO_016 |
19117 |
Robo-Sapiens |
CN Spiru Haret |
Bucuresti |
Turneu Liga #1 BUC |
7 |
RO_017 |
19055 |
TITANS |
Colegiul Național GHEORGHE LAZAR |
București |
Turneu Liga #1 BUC |
8 |
RO_018 |
24266 |
VIP |
Liceul Tehnologic ”Nikola Tesla” |
Bucuresti |
Turneu Liga #1 BUC |
9 |
RO_019 |
21476 |
ViCyber |
CNITV |
Bucuresti |
Turneu Liga #1 BUC |
10 |
RO_023 |
16166 |
WATT's UP |
CN Dinicu Golescu |
Campulung Arges |
Turneu Liga #1 BUC |
11 |
RO_039 |
19064 |
DRAGONIC-FORCE |
LICEUL TEORETIC NICOLAE BALCESCU |
MEDGIDIA |
Turneu Liga #1 BUC |
12 |
RO_041 |
19141 |
BraveBots |
CN "Mihai Viteazul" |
Ploiesti |
Turneu Liga #1 BUC |
13 |
RO_042 |
19067 |
Bionic Royals |
Colegiul National Mircea cel Batran |
Ramnicu Valcea |
Turneu Liga #1 BUC |
14 |
RO_043 |
22084 |
RNS |
Onicescu |
Bucuresti |
Turneu Liga #1 BUC |
15 |
RO_045 |
19062 |
Phantom Robotics |
CN "Constantin Carabella" |
Târgoviște |
Turneu Liga #1 BUC |
16 |
RO_046 |
20925 |
HyperCube |
Complexul Educational Laude-Reut |
Bucuresti |
Turneu Liga #1 BUC |
17 |
RO_053 |
19084 |
Zenith |
Colegiul National „Grigore Moisil” |
Bucuresti |
Turneu Liga #1 BUC |
18 |
RO_054 |
23473 |
Helios Robotics |
Liceul Teoretic Marin Preda |
București |
Turneu Liga #1 BUC |
19 |
RO_055 |
24269 |
DEJA VU |
Liceul Tehnologic ”Nikola Tesla” |
Bucuresti |
Turneu Liga #1 BUC |
20 |
RO_067 |
19090 |
TEHROCUZ |
LICEUL TEHNOLOGIC ALEXANDRU IOAN CUZA |
SLOBOZIA |
Turneu Liga #1 BUC |
21 |
RO_077 |
14270 |
Quantum Robotics |
Liceul Teoretic International de Informatica Bucuresti |
Bucuresti |
Turneu Liga #1 BUC |
22 |
RO_084 |
19049 |
High Five |
Colegiul Național „Ion C. Brătianu” |
Pitești |
Turneu Liga #1 BUC |
23 |
RO_092 |
19063 |
UnderConstruction |
CN |
Târgoviște |
Turneu Liga #1 BUC |
24 |
RO_097 |
24964 |
OrionRobotix |
Liceul Teoretic Scoala Europeana |
Bucuresti |
Turneu Liga #1 BUC |
25 |
RO_102 |
17869 |
ERCAST2020 |
Liceul Tehnologic Energetic Elie Radu |
Ploiesti |
Turneu Liga #1 BUC |
26 |
RO_106 |
19099 |
H-tech |
CN Ion Creanga |
Bucuresti |
Turneu Liga #1 BUC |
27 |
RO_107 |
25145 |
ILC ROBOTIX |
Colegiul National Ion Luca Caragiale |
BUCURESTI |
Turneu Liga #1 BUC |
28 |
RO_108 |
19075 |
Clockworks |
CN Gheorghe Sincai |
Bucuresti |
Turneu Liga #1 BUC |
29 |
RO_111 |
19096 |
Danube Robotics |
CN Barbu Stirbei |
Calarasi |
Turneu Liga #1 BUC |
30 |
RO_112 |
19112 |
UNDEFINED |
Colegiul Național „Nicolae Grigorescu” |
Câmpina |
Turneu Liga #1 BUC |
31 |
RO_116 |
19072 |
TehnoZ Junior |
Colegiul Național „Zinca Golescu” |
Pitești |
Turneu Liga #1 BUC |
32 |
RO_117 |
24345 |
SPARKTECH |
Verita International School |
BUCURESTI |
Turneu Liga #1 BUC |
33 |
RO_120 |
17962 |
Ro2D2 |
Colegiul Național Mihai VIteazul |
Ploiesti |
Turneu Liga #1 BUC |
34 |
RO_126 |
18160 |
4D-ROBOTICS |
Colegiul National Alexandru Odobescu |
Pitești |
Turneu Liga #1 BUC |
35 |
RO_128 |
23203 |
Light Bulb Robotics |
Colegiul National Alexandru Odobescu |
Pitesti |
Turneu Liga #1 BUC |
36 |
RO_129 |
23220 |
Space Otters |
Liceul Teoretic “Ion Cantacuzino” |
Pitești |
Turneu Liga #1 BUC |
37 |
RO_131 |
19151 |
TECHNO-MAISTER |
Liceul Teoretic Iulia Zamfirescu |
Mioveni |
Turneu Liga #1 BUC |
38 |
RO_133 |
21071 |
SkyLine |
CN „Ienăchiță Văcărescu” |
Târgoviște |
Turneu Liga #1 BUC |
39 |
RO_138 |
19128 |
RoboDac Dacia |
Liceul Tehnologic Dacia |
Pitesti |
Turneu Liga #1 BUC |
40 |
RO_139 |
15972 |
TehnoZ |
Colegiul Național „Zinca Golescu” |
Pitești |
Turneu Liga #1 BUC |
41 |
RO_140 |
15993 |
infO(1)Robotics |
CN Ion Luca Caragiale |
Ploiesti |
Turneu Liga #1 BUC |
42 |
RO_145 |
19059 |
ArtRobotiX |
Liceul de Arte |
Slobozia |
Turneu Liga #1 BUC |
43 |
RO_147 |
19116 |
VV ROBOTS |
Colegiul Național Vlaicu Vodă |
Curtea de Argeș |
Turneu Liga #1 BUC |
44 |
RO_149 |
25352 |
SCHWEFELROBOT |
CNNT |
PUCIOASA |
Turneu Liga #1 BUC |
45 |
RO_153 |
19176 |
Broboți |
Colegiul Național Ion C. Brătianu Pitești |
Pitești |
Turneu Liga #1 BUC |
46 |
RO_155 |
19131 |
Evolution |
Colegiul Național Mihai Viteazul |
Slobozia |
Turneu Liga #1 BUC |
47 |
RO_181 |
19098 |
EasternFoxes |
CN Ion Luca Caragiale |
Ploiesti |
Turneu Liga #1 BUC |
48 |
RO_185 |
24530 |
ElectroB0tics |
LICEUL TEHNOLOGIC |
CURTEA DE ARGES |
Turneu Liga #1 BUC |
49 |
RO_187 |
19054 |
NeuroBotix |
CN Mihai Viteazul |
Bucuresti |
Turneu Liga #1 BUC |
50 |
RO_193 |
20691 |
Andromeda |
International School of Bucharest |
Bucuresti |
Turneu Liga #1 BUC |
51 |
RO_200 |
24637 |
Black Phantoms |
CN "Constantin Carabella" |
Târgoviște |
Turneu Liga #1 BUC |
52 |
GR_001 |
20131 |
The Inventors FTC Team |
|
Vari Voula Vouliagmeni |
Turneu Liga #1 BUC |
Turneu Liga #2 Cluj |
Nr. |
Team ID. |
Team No. |
Team Name |
Institution |
City |
Regional |
1 |
RO_001 |
14278 |
Xeo |
Colegiul National Horea Closca si Crisan |
Alba Iulia |
Turneu Liga #2 Cluj |
2 |
RO_004 |
19086 |
Robocorns |
Colegiul Național Vasile Lucaciu |
Baia Mare |
Turneu Liga #2 Cluj |
3 |
RO_005 |
15965 |
EsentzaRobotics |
Colegiul National Petru Rares |
Beclean |
Turneu Liga #2 Cluj |
4 |
RO_006 |
17965 |
Bolts-and-Gears |
Colegiul National Liviu Rebreanu |
Bistrita |
Turneu Liga #2 Cluj |
5 |
RO_007 |
16000 |
Gear Maniacs |
Colegiul Național "Samuel von Brukenthal", Sibiu |
Sibiu |
Turneu Liga #2 Cluj |
6 |
RO_009 |
19082 |
RoboAS |
Colegiul Național „Andrei Șaguna” |
Brasov |
Turneu Liga #2 Cluj |
7 |
RO_025 |
19056 |
PrimeTech |
Liceul de Informatica Tiberiu Popoviciu |
Cluj Napoca |
Turneu Liga #2 Cluj |
8 |
RO_026 |
19079 |
Phoenix |
Liceul Teoretic Avram Iancu |
Cluj Napoca |
Turneu Liga #2 Cluj |
9 |
RO_027 |
22044 |
ACES |
Liceul Teoretic "Lucian Blaga" |
Cluj Napoca |
Turneu Liga #2 Cluj |
10 |
RO_034 |
17873 |
Vectron Robotics |
Colegiul Național „Andrei Mureșanu |
Dej |
Turneu Liga #2 Cluj |
11 |
RO_047 |
19048 |
RoboPapiu |
Colegiul Național ”Alexandru Papiu Ilarian” |
Targu Mures |
Turneu Liga #2 Cluj |
12 |
RO_050 |
19104 |
CyberPunkRobotics |
CN Mihai Viteazul |
TURDA |
Turneu Liga #2 Cluj |
13 |
RO_061 |
19058 |
Modus Vivendi |
Colegiul Național ”Mihai Eminescu” |
Oradea |
Turneu Liga #2 Cluj |
14 |
RO_064 |
19115 |
B-Robo |
Liceul Tehnologic Ion I.C. Bratianu |
Satu Mare |
Turneu Liga #2 Cluj |
15 |
RO_065 |
17870 |
Perpetuum Mobile |
Colegiul National Mihai Eminescu |
Satu Mare |
Turneu Liga #2 Cluj |
16 |
RO_071 |
21056 |
ArmyBot |
Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” |
Alba Iulia |
Turneu Liga #2 Cluj |
17 |
RO_072 |
19152 |
Brainstorms |
Colegiul Tehnic Alesandru Papiu Ilarian |
Zalau |
Turneu Liga #2 Cluj |
18 |
RO_079 |
21996 |
AtomicBots |
Colegiul Național Andrei Mureșanu |
Bistrita |
Turneu Liga #2 Cluj |
19 |
RO_081 |
21972 |
LTASrob |
Liceul Teoretic Axente Sever |
Medias |
Turneu Liga #2 Cluj |
20 |
RO_083 |
22114 |
Teoretika |
Liceul Teoretic Negrești- Oaș |
Negresti-Oaș |
Turneu Liga #2 Cluj |
21 |
RO_088 |
24279 |
ElectRoBot |
Colegiul National Mihai Eminescu |
Toplita |
Turneu Liga #2 Cluj |
22 |
RO_094 |
20974 |
Hardwired |
Colegiul National Unirea |
Targu Mures |
Turneu Liga #2 Cluj |
23 |
RO_100 |
15966 |
ESENTZA REVOLUTION |
Colegiul National Petru Rares |
Beclean |
Turneu Liga #2 Cluj |
24 |
RO_104 |
17844 |
RUBIX |
CN Inochentie Micu Clain |
Blaj |
Turneu Liga #2 Cluj |
25 |
RO_118 |
17875 |
Code_Warriors |
Liceul Teoretic „Roth - Oberth” |
Mediaș |
Turneu Liga #2 Cluj |
26 |
RO_130 |
20043 |
SNGine |
Colegiul Scoala Nationala de Gaz |
Medias |
Turneu Liga #2 Cluj |
27 |
RO_148 |
19052 |
Trojan.EXE |
Liceul Teoretic ,,Ana Ipatescu” Gherla |
Gherla |
Turneu Liga #2 Cluj |
28 |
RO_151 |
18338 |
StarTech |
Colegiul Național Ioan Slavici |
Satu Mare |
Turneu Liga #2 Cluj |
29 |
RO_158 |
19068 |
ABSO-Tech |
LICEUL TEORETIC PETRU MAIOR |
Gherla |
Turneu Liga #2 Cluj |
30 |
RO_159 |
22586 |
CNapSys |
Colegiul National Silvania |
ZALAU |
Turneu Liga #2 Cluj |
31 |
RO_162 |
18026 |
SGBots |
LICEUL TEORETIC SOLOMON HALIȚĂ |
Sangeorz-Bai |
Turneu Liga #2 Cluj |
32 |
RO_168 |
19074 |
Extropy Robotics |
Liceul Teoretic Pavel Dan |
Câmpia Turzii |
Turneu Liga #2 Cluj |
33 |
RO_169 |
19242 |
ROBOPEDA |
Lic.Voc.Ped.Nicolae Bolcas |
Beius |
Turneu Liga #2 Cluj |
34 |
RO_172 |
19119 |
InfotronX |
Colegiul Tehnic Infoel |
Bistrita |
Turneu Liga #2 Cluj |
35 |
RO_175 |
19101 |
Tech-X |
Colegiul National Dragos Voda |
Sighetu Marmatiei |
Turneu Liga #2 Cluj |
36 |
RO_179 |
24310 |
EXOROS |
Colegiul Tehnic George Baritiu Baia Mare |
Baia Mare |
Turneu Liga #2 Cluj |
37 |
RO_186 |
19091 |
The_Resistance |
Liceul Teoretic „Roth - Oberth” |
Mediaș |
Turneu Liga #2 Cluj |
38 |
RO_194 |
24033 |
Alphatronic |
Transylvania College | The Cambridge International School in Cluj |
Cluj Napoca |
Turneu Liga #2 Cluj |
Turneu Liga #3 Arad |
Nr. |
Team ID. |
Team No. |
Team Name |
Institution |
City |
Regional |
1 |
RO_003 |
20135 |
Meeral Robotics |
CN Constantin Diaconovici Loga |
Timisoara |
Turneu Liga #3 Arad |
2 |
RO_010 |
20329 |
TechnoGods |
CN Spiru Haret |
Targu Jiu |
Turneu Liga #3 Arad |
3 |
RO_031 |
12560 |
Soft Hoarders |
CN Frații Buzești |
Craiova |
Turneu Liga #3 Arad |
4 |
RO_035 |
23205 |
RoboDojo |
Colegiul Național Ana Aslan Timișoara |
Timișoara |
Turneu Liga #3 Arad |
5 |
RO_038 |
15975 |
RobotX Hunedoara |
Liceul Teoretic Traian Lalescu |
Hunedoara |
Turneu Liga #3 Arad |
6 |
RO_048 |
19094 |
WizzTech |
Liceul Teoretic |
Timisoara |
Turneu Liga #3 Arad |
7 |
RO_052 |
23015 |
RobotTeamAlpha |
Liceul Special Sfanta Maria |
Arad |
Turneu Liga #3 Arad |
8 |
RO_056 |
19093 |
Infinity Bolts |
Liceul National de Informatica Arad |
Arad |
Turneu Liga #3 Arad |
9 |
RO_057 |
19095 |
Wire Knights |
Colegiul Național ”Vasile Goldis” |
Arad |
Turneu Liga #3 Arad |
10 |
RO_060 |
19105 |
DecebalTech |
Colegiul Național „Decebal” |
Deva |
Turneu Liga #3 Arad |
11 |
RO_063 |
20985 |
Wafy |
Colegiul Tehnic Constantin Brancusi Petrila |
Petrila |
Turneu Liga #3 Arad |
12 |
RO_069 |
21034 |
Teams Originals |
COLEGIUL TEHNIC |
Timisoara |
Turneu Liga #3 Arad |
13 |
RO_074 |
17861 |
CSH |
Colegiul Național Pedagogic ,,Carmen Sylva” |
Timisoara |
Turneu Liga #3 Arad |
14 |
RO_075 |
19292 |
TeamPhoenix |
Liceul Tehnologic Ion Mincu |
Targu Jiu |
Turneu Liga #3 Arad |
15 |
RO_086 |
25225 |
Afton Robotics |
Liceul Teoretic |
Hațeg |
Turneu Liga #3 Arad |
16 |
RO_087 |
19121 |
Tea-Borgs |
CN Tudor Vladimirescu |
Targu Jiu |
Turneu Liga #3 Arad |
17 |
RO_093 |
19256 |
CyberMoon |
Colegiul National Constantin Diaconovici Loga |
Timisoara |
Turneu Liga #3 Arad |
18 |
RO_110 |
19081 |
Bots' Brain |
Liceul Teoretic Independenta Calafat |
Calafat |
Turneu Liga #3 Arad |
19 |
RO_115 |
19106 |
Dark Energy |
Colegiul Național „Decebal” |
Deva |
Turneu Liga #3 Arad |
20 |
RO_119 |
17713 |
Delta Force |
Liceul National de Informatica Arad |
Arad |
Turneu Liga #3 Arad |
21 |
RO_121 |
19047 |
RavenTech_HD |
Liceul Teoretic ”Traian Lalescu” |
Hunedoara |
Turneu Liga #3 Arad |
22 |
RO_122 |
19109 |
RaSky |
CN Elena Cuza |
Craiova |
Turneu Liga #3 Arad |
23 |
RO_124 |
19073 |
The Emperor |
Colegiul Național Traian |
Drobeta Turnu Severin |
Turneu Liga #3 Arad |
24 |
RO_132 |
20237 |
LTCDMNrobotics |
Liceul Tehnologic ,,Clisura Dunării” |
Moldova Nouă |
Turneu Liga #3 Arad |
25 |
RO_137 |
19120 |
AlphaBit |
Colegiul National Mihai Eminescu |
Petroșani |
Turneu Liga #3 Arad |
26 |
RO_142 |
19088 |
BroBots |
CN Alexandru Lahovari |
Ramnicu Valcea |
Turneu Liga #3 Arad |
27 |
RO_144 |
19111 |
TITUROBO |
Liceul Teoretic Nicolae Titulescu |
Slatina |
Turneu Liga #3 Arad |
28 |
RO_156 |
19110 |
RoboSmart |
Colegiul Național Ion Minulescu |
Slatina |
Turneu Liga #3 Arad |
29 |
RO_157 |
20965 |
BIT-MO |
C.N. „Preparandia-Dimitrie Țichindeal” Arad |
Arad |
Turneu Liga #3 Arad |
30 |
RO_161 |
20963 |
RoboKey |
Colegiul National de Informatica Carmen Sylva |
Petroșani |
Turneu Liga #3 Arad |
31 |
RO_166 |
22941 |
Brute Force Robotics |
CN Gib Mihaescu |
Drăgășani |
Turneu Liga #3 Arad |
32 |
RO_170 |
19076 |
RoboticsTrav |
Liceul Traian Vuia |
Craiova |
Turneu Liga #3 Arad |
33 |
RO_171 |
24446 |
LAZARUS ASCENDING |
LICEUL TEHNOLOGIC ,,MIHAI VITEAZU,, |
VULCAN |
Turneu Liga #3 Arad |
34 |
RO_174 |
24566 |
LTTV |
Liceul Teoretic "Traian Vuia" Făget |
Făget |
Turneu Liga #3 Arad |
35 |
RO_180 |
24399 |
ToastedMinds |
Liceul Sanitar Antim Ivireanu |
Rm.Valcea |
Turneu Liga #3 Arad |
36 |
RO_188 |
19257 |
UNPLUGGED |
Liceul Teoretic Nikolaus Lenau |
Timisoara |
Turneu Liga #3 Arad |
37 |
RO_190 |
24478 |
EngiNeerds |
Colegiul Național "Radu Greceanu" |
Slatina |
Turneu Liga #3 Arad |
38 |
RO_192 |
20732 |
Atlas.CNB |
Colegiul National Banatean |
Timisoara |
Turneu Liga #3 Arad |
39 |
RO_196 |
21030 |
MasterBots |
CNI Matei Basarab |
Ramnicu Valcea |
Turneu Liga #3 Arad |
40 |
CY_002 |
13906 |
Epiteugma Revved Up |
Epiteugma |
Nicosia |
Turneu Liga #3 Arad |
41 |
CZ_002 |
17089 |
Powered by Redstone |
Open Gate |
Babice |
Turneu Liga #3 Arad |
42 |
HU_001 |
25257 |
Team Hungary |
MCC |
Budapest |
Turneu Liga #3 Arad |
Turneu Liga #4 Iasi |
Nr. |
Team ID. |
Team No. |
Team Name |
Institution |
City |
Regional |
1 |
RO_020 |
21455 |
RoSophia |
Centrul Județean de Excelență Galați |
Galați |
Turneu Liga #4 Iasi |
2 |
RO_022 |
24308 |
EchoPulse |
Colegiul National "Ferdinand" I |
Bacau |
Turneu Liga #4 Iasi |
3 |
RO_030 |
24374 |
AquaTech Robotics |
Liceul Teoretic International de Informatica Constanta |
Constanta |
Turneu Liga #4 Iasi |
4 |
RO_033 |
22017 |
Eu codez |
CN Informatica |
Piatra Neamt |
Turneu Liga #4 Iasi |
5 |
RO_036 |
15996 |
BRICKBOT |
Colegiul National Unirea |
Focșani |
Turneu Liga #4 Iasi |
6 |
RO_037 |
19234 |
ByteForce |
Colegiul Național „Vasile Alecsandri” |
Galați |
Turneu Liga #4 Iasi |
7 |
RO_040 |
19139 |
SNAKE TECH |
CN Petru Rares |
Piatra Neamt |
Turneu Liga #4 Iasi |
8 |
RO_044 |
20972 |
VOLTA CIRCUITS |
Colegiul Național „Petru Rareş” |
Suceava |
Turneu Liga #4 Iasi |
9 |
RO_049 |
17881 |
River Wolves |
Liceul Teoretic Grigore Moisil |
Tulcea |
Turneu Liga #4 Iasi |
10 |
RO_051 |
23800 |
Robozzi |
Colegiul Național Costache Negruzzi Iași |
Iași |
Turneu Liga #4 Iasi |
11 |
RO_058 |
21087 |
Velocity Red |
Colegiul National Gheorghe Munteanu Murgoci |
Braila |
Turneu Liga #4 Iasi |
12 |
RO_059 |
22552 |
ToTheStars Robotics |
Liceul Tehnologic Administrativ și de Servicii Victor Slavescu |
Ploiesti |
Turneu Liga #4 Iasi |
13 |
RO_062 |
25445 |
GoRobo |
Colegiul Național „Emanuil Gojdu” |
Oradea |
Turneu Liga #4 Iasi |
14 |
RO_068 |
17871 |
THOBOR |
CN Calistrat Hogas |
Tecuci |
Turneu Liga #4 Iasi |
15 |
RO_080 |
23486 |
CLR Seramitae |
Colegiul National "Costache Negri" |
Galati |
Turneu Liga #4 Iasi |
16 |
RO_082 |
19043 |
CyLiis |
Liceul Teoretic de Informatica Grigore Moisil |
Iasi |
Turneu Liga #4 Iasi |
17 |
RO_085 |
22998 |
CYB3RG0DS |
CN de Informatica |
Piatra Neamt |
Turneu Liga #4 Iasi |
18 |
RO_089 |
19071 |
Smart Cluster |
Colegiul National "Gheorghe Vranceanu" |
Bacau |
Turneu Liga #4 Iasi |
19 |
RO_090 |
24032 |
Kodikas Robotics |
Centrul Județean de Excelență Brăila |
Braila |
Turneu Liga #4 Iasi |
20 |
RO_091 |
23478 |
DynaByte |
Colegiul Național ”Vasile Alecsandri” |
Galați |
Turneu Liga #4 Iasi |
21 |
RO_095 |
23158 |
Republic Of Danube |
Liceul Teoretic ,,Dunărea |
Galați |
Turneu Liga #4 Iasi |
22 |
RO_099 |
21031 |
Rolerbot |
Liceul Teoretic Emil Racovita Vaslui |
Vaslui |
Turneu Liga #4 Iasi |
23 |
RO_101 |
19100 |
FutureTech |
Liceul Teoretic Ion Luca |
Vatra Dornei |
Turneu Liga #4 Iasi |
24 |
RO_105 |
17860 |
HELIX |
CN Nicolae Balcescu / BJPI |
Braila |
Turneu Liga #4 Iasi |
25 |
RO_109 |
19053 |
HOMOSAPIENS |
CN B.P. Hasdeu |
Buzau |
Turneu Liga #4 Iasi |
26 |
RO_113 |
19148 |
STEFTECH |
CN Militar |
Campulung Moldovenesc |
Turneu Liga #4 Iasi |
27 |
RO_123 |
19083 |
NORTH EAST DYNAMICS |
Liceul Regina Maria |
Dorohoi |
Turneu Liga #4 Iasi |
28 |
RO_127 |
19097 |
Quasar Robotics |
Colegiul Național "Cuza Voda" |
Huși |
Turneu Liga #4 Iasi |
29 |
RO_135 |
20954 |
STIM_DC |
Colegiul Național „Dimitrie Cantemir” |
ONESTI |
Turneu Liga #4 Iasi |
30 |
RO_141 |
19061 |
Boogeybots |
CN Alexandru Vlahuța |
Ramnicu Sarat |
Turneu Liga #4 Iasi |
31 |
RO_143 |
21028 |
The Eagles |
Colegiul Național Roman Vodă |
Roman |
Turneu Liga #4 Iasi |
32 |
RO_150 |
24554 |
Avocado Robotics |
Liceul Teoretic de Informatică „Grigore Moisil” Iași |
Iași |
Turneu Liga #4 Iasi |
33 |
RO_152 |
19065 |
Inorog |
Colegiul Naţional „Gheorghe Roșca Codreanu” |
Barlad |
Turneu Liga #4 Iasi |
34 |
RO_154 |
19087 |
MironoBot |
Liceul Teoretic MIRON COSTIN Pascani |
Pascani |
Turneu Liga #4 Iasi |
35 |
RO_160 |
19066 |
AICitizens |
CN Alexandru Ioan Cuza |
Focșani |
Turneu Liga #4 Iasi |
36 |
RO_163 |
21097 |
Dragonfly |
Colegiul National Grigore Ghica |
Dorohoi |
Turneu Liga #4 Iasi |
37 |
RO_165 |
19211 |
VirtualWolves |
Liceul Teoretic "Mihai Eminescu" |
Barlad |
Turneu Liga #4 Iasi |
38 |
RO_167 |
19147 |
Blizzard Eye |
Colegiul Național “Ștefan cel Mare” |
Targu Neamt |
Turneu Liga #4 Iasi |
39 |
RO_177 |
22697 |
CreativityR |
Liceul teoretic Varlaam Mitropolitul |
Iasi |
Turneu Liga #4 Iasi |
40 |
RO_178 |
22590 |
MechaByte |
Paradis International College |
Iasi |
Turneu Liga #4 Iasi |
41 |
RO_182 |
19044 |
PEPPERS |
Liceul Teoretic de Informatică Grigore Moisil |
Iasi |
Turneu Liga #4 Iasi |
42 |
RO_183 |
19060 |
INFINITYEDGE |
Colegiul National Unirea |
Focșani |
Turneu Liga #4 Iasi |
43 |
RO_184 |
23161 |
CyberLIS76 |
Liceul Teoretic Ioan Slavici |
Panciu |
Turneu Liga #4 Iasi |
44 |
RO_189 |
21044 |
Epsilon |
Colegiul National Spiru Haret |
Tulcea |
Turneu Liga #4 Iasi |
45 |
RO_191 |
24928 |
HYPERION |
Colegiul Național Mihai Eminescu |
Botoșani |
Turneu Liga #4 Iasi |
46 |
RO_195 |
20936 |
Royal Engineers |
Colegiul Național Ștefan cel Mare |
Suceava |
Turneu Liga #4 Iasi |
47 |
RO_197 |
20265 |
Heart of RoBots |
Colegiul National B.P. Hasdeu |
Buzau |
Turneu Liga #4 Iasi |
48 |
RO_199 |
23576 |
ORION |
Colegiul Economic |
Vaslui |
Turneu Liga #4 Iasi |
49 |
MD_002 |
24796 |
INOTEK ROBOTICS TEAM |
INOTEK EU Innovation Centre Cahul / Biblioteca publică pentru copii ,,Grigore Vieru" |
Cahul |
Turneu Liga #4 Iasi |
(live/stats)
26 Stand-by or inactive Teams
Nr. |
Team ID. |
Team No. |
Team Name |
Institution |
City |
1 |
RO_014 |
14277 |
QUBE. |
CN Mihai Viteazul |
Bucuresti |
2 |
RO_021 |
22390 |
Black Feather |
Liceu Teoretic George Moroianu |
Brasov |
3 |
RO_024 |
21033 |
Hype |
Liceul Teoretic Nicolae Balcescu |
Cluj Napoca |
4 |
RO_028 |
19102 |
TheArchiTechs |
Colegiul Național „Emil Racoviță” |
Cluj Napoca |
5 |
RO_066 |
0 |
Robotica-CNRG |
Colegiul National Radu Greceanu |
Slatina |
6 |
RO_070 |
21073 |
November Eleven |
Liceul Tehnologic Sfanta Ecaterina |
Urziceni |
7 |
RO_073 |
19077 |
ROBOCADET |
CN Militar Tudor Vladimirescu |
CRAIOVA |
8 |
RO_076 |
21089 |
Fast Forward Future Team |
CN Avram Iancu |
Stei |
9 |
RO_078 |
12632 |
Transilvania Robotix |
Liceul Elf Cluj Napoca |
Cluj Napoca |
10 |
RO_096 |
21169 |
CyberLions |
Liceul Teoretic Brancoveanu Voda |
Urlati |
11 |
RO_103 |
19342 |
Clever Core |
Colegiul Național Gheorghe Sincai Baia Mare |
Baia Mare |
12 |
RO_114 |
17624 |
IGNITE. |
CN Mihai Viteazul |
Bucuresti |
13 |
RO_125 |
22973 |
EXE-ROBOTICS |
COLEGIUL NATIONAL VLADIMIR STREINU |
GAESTI |
14 |
RO_134 |
19246 |
CyberSouls |
Colegiul National George Cosbuc |
Nasaud |
15 |
RO_136 |
19092 |
ICLASS |
Liceul Tehnologic ,,Costache Conachi |
Pechea |
16 |
RO_173 |
24155 |
BlueSpace |
Colegiul National Elena Cuza |
Bucuresti |
17 |
RO_176 |
24470 |
INNOVATRON |
Liceul Emanuel Cluj |
Cluj Napoca |
18 |
! RO_029 |
22461 |
Andromeda Robotics |
Colegiul National George Cosbuc |
Cluj Napoca |
19 |
! RO_032 |
19085 |
IDeaL_Electronics |
Colegiul Tehnic Ion D. Lazarescu |
Cugir |
20 |
! RO_098 |
0 |
HELIOS |
LICEUL ȘTEFAN PROCOPIU |
VASLUI |
21 |
! RO_146 |
20880 |
RoboGraphed |
CN Militar Alexandru Ioan Cuza |
Constanța |
22 |
! RO_164 |
19134 |
RODAC |
Liceul Teoretic Panait Cerna |
Braila |
23 |
! RO_198 |
20957 |
Motion Bot |
Liceul Tehnologic Alexandru Ioan Cuza |
Barlad |
24 |
! TMP_115 |
22184 |
White Feather |
Colegiul National Ion Neculce |
Bucuresti |
25 |
! TMP_135 |
0 |
FelixRoboTeam |
Liceul Tehnologic Felix |
Sânmartin |
26 |
! TMP_136 |
202302604 |
PixelSyndicate |
Liceul Teoretic Benjamin Franklin |
Bucuresti |
! = Team in Stand by.
(live/stats)
7 International teams
Nr. |
Team ID. |
Team No. |
Team Name |
Institution |
City |
1 |
CY_002 |
13906 |
Epiteugma Revved Up |
Epiteugma |
Nicosia |
2 |
CY_003 |
24372 |
Epiteugma MouflonBots |
Epiteugma |
Nicosia |
3 |
CZ_002 |
17089 |
Powered by Redstone |
Open Gate |
Babice |
4 |
GR_001 |
20131 |
The Inventors FTC Team |
|
Vari Voula Vouliagmeni |
5 |
HU_001 |
25257 |
Team Hungary |
MCC |
Budapest |
6 |
MD_002 |
24796 |
INOTEK ROBOTICS TEAM |
INOTEK EU Innovation Centre Cahul / Biblioteca publică pentru copii ,,Grigore Vieru" |
Cahul |
7 |
RO_002 |
20912 |
Harambe Cartel |
Colegiul National ,,Moise Nicoara" |
Arad |
! = Team in Stand by.
We greatly appreciate the huge interest we saw in the number of application received. We thank all the teams who applied.
For all those who are not on the final list: Please be sure we will get in touch with you for the following events in your region and for the next season registration.
Keep up the good work and invest in your passion for robotics!